آموزش کانتورینگ انواع صورت

کانتورینگ

کانتورینگ صورت تکنیکی است که بخشی از برنامه آرایش روزانه بسیاری از افراد شده است. کانتورینگ، هنر ارتقاء ساختار صورت شما از طریق آرایش و شکل دادن به قسمت های خاص صورت است.

کانتورینگ که به آن آرایش ترمیمی نیز گفته میشود یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای برای فرم دادن به صورت و رفع عیوب صورت است، برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده معمولا استفاده میشود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد اما برای هایلایت باید دو یا سه درجه روشن تر باشد. در یک تعریف ساده میتوان گفت کانتور یعنی پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن .

مراحل کانتورینگ صورت

چند مرحله برای برجسته کردن گونه ها و خلق یک صورت ظریف و زیبا وجود دارد. در اینجا این مراحل و روش ها را به شما خواهیم آموخت.

  1. زیر سازی کنید.صورت خود را آماده کنید، کرم پودر و کانسیلر زده و با زدن یک لایه نازک پودر تثبیت کننده، زمینه آرایش خود را آماده کنید. این کار باعث می شود تا کانتورینگ صورت روان و یکدست انجام شود.
  2.  محصول مورد نظر و قلم موهایتان را انتخاب کنیدشما می توانید از میان محصولات پودری و کرمی، محصول دلخواهتان را انتخاب کنید. محصولات پودری، آرایش صورت شما را کمی مات می کند، در حالی که محصولات کرمی براقیت بیشتری دارند.در مورد قلم مو نیز، بهتر است در جاهایی که به دقت بیشتری نیاز دارید، از قلم موهای کوچک و کرکی استفاده کنید. درکل شما به یک قلم مو برای زدن سایه های تیره و یک قلم دیگر برای زدن سایه های روشن نیاز خواهید داشت. می توانید برای این منظور از قلم موهای بزرگ زاویه دار مخصوص کانتورینگ استفاده کنید.
  3. صورت تان را تقسیم بندی کنیدنقاط اصلی برای کانتورینگ صورت شامل ناحیه زیر فک، دو طرف شقیقه ها، دو طرف بینی و حفره های زیر استخوان های گونه هستند. نکته ای حائز اهمیت در مورد کانتورینگ صورت این است که باید از ساختار استخوانی صورت خود به عنوان راهنما استفاده کرده و رنگ ها و سایه ها را متناسب با این ساختار به صورت تان بزنید.
  4. هایلایت کنید تنها قسمت هایی را هایلایت کنید که نور به آن می تابد زیر چشم، روی بینی، چانه و پیشانی را با کرم پودری که دو درجه از پوست تان روشن تر است هایلایت کنید .
  5. بالای پیشانی و زیر گونه ها را کمی تیره کنید.
  6. قسمت های مشخص شده را محو کنید .

اصولا در روند کانتورینگ صورت نواحی از چهره را به رنگ روشن آغشته میکنند که بیشتر در معرض تابش آفتاب میباشد.

نکته: باید به گونه ای رنگهای روشن و تیره رو اعمال کنید که هیچ گونه مرز جدا کننده ای وجود نداشته باشه.

تشخیص فرم صورت

ابتدا باید فرم صورتی را که میخواهید آرایش کنید رو تشخیص دهید که جزو کدوم دسته از صورتها قرار داردو سپس اون صورت رو به صورت متعادل  که صورت بیضی هست نزدیک میکنیم.

کانتور و هایلایت صورت بیضی

صورت بیضی شکل، نرمال ترین حالت صورت است که همه چیز در آن متقارن است. برای کانتور کردن، صورت بیضی را به عنوان راهنما استفاده می کنیم. چون صورت حالت های مختلف دارد و هیچ فرم صورتی کاملا پرفکت و زیبا نمی باشد.

برای کانتور صورت های مختلف اول سراغ صورت بیضی شکل می رویم که ویژگی هایی که دارد، درازای صورت ۱/۵ برابر پهنای آن است و هیچ زاویه ای درقسمت های چانه و فک وجود ندارد و یا خطی روی محل رویش مو روی پیشانی نیست و تقریباً می توان گفت فرم صورت شبیه یک تخم مرغ برعکس است.

محل کانتور

کناره های پیشانی است و خط رویش موها که باعث می شود که پیشانی یک کمی باریکتر به نظر آید و همینطور زیر استخوان گونه است که از وسط گوش به طرف دهان

محل هایلایت

وسط پیشانی، وسط چانه ،زیر چشم ها و روی استخوان بینی می باشد.

کانتور و هایلایت صورت گرد

درازای صورت تقریباً با پهنای صورت تقریباً یکی می باشد و هیچ زاویه‌ای هم در قسمت فک و چانه وجود ندارد.

محل کانتور

کناره های پیشانی است تا روی گونه ها و اینکه قسمتهای پهن باریکتر به نظر آید و همینطور زیر استخوان گونه تا وسط گونه به طرف پایین که طول صورت بیشتر شود

محل هایلایت

وسط پیشانی و روی بینی استخوان گونه و همچنین استخوان ابرو

کانتور و هایلایت صورت مستطیلی( کشیده )

صورت مستطیلی پهنای خط رویش موها و استخوان فک تقریبا یک اندازه است ودرازای صورت از پهنای آن بیشتر است.

کانتور

کناره های پیشانی تا خط رویش موها کمی باریکتر به نظر بیاید،زیر استخوان فک تا خود فک باریکتر شود همینطور زیر استخوان گونه است که از قسمت گوش می آید وسط گونه

هایلایت

وسط چانه و زیر چشم ها

کانتور و هایلایت صورت قلبی

درصورت قلبی شکل که عرض گونه ها از خط رویش مو بیشتر است چانه تیز و باریک است و خط رویش مو روی پیشانی شکل قلب مانند دارد .

محل کانتور

کناره پیشانی و شقیقه هارا تابالای قسمت صورت را کانتور میکنیم و همین‌طور استخوان زیرگونه و همینطور زیر چانه

هایلایت

وسط پیشانی وزیر چشم و وسط چانه.

کانتور و هایلایت صورت مربع

یک فرم دیگرصورت هم هست که البته خیلی نادر است ،صورت مربع شکل می باشد که فرم صورت درازا و پهنای صورت یکسان اس و پهنای خط رویش مو و استخوان فک تقریبا یک اندازه است .

محل کانتور

کناره های پیشانی را و خط رویش موها را باریکتر میکنیم تا باریک به نظر بیاید و زیر استخوان فک و زیر استخوان گونه

محل هایلایت

زیرچشم ها و وسط چانه

کانتور و هایلایت صورت لوزی( الماسی )

صورت‌های لوزی همانند صورت‌های گرد از پیشانی و چانه کوتاه برخوردار می‌باشند. با این تفاوت که پهنای گونه‌ها بیشتر از پیشانی و فک است. بنابراین، اصول آموزش گریم و میکاپ پیشانی کوتاه در فرم صورت‌های لوزی نیز صدق می‌کند.

محل کانتور

اول از هرچیز استخوان‌های گونه خود را پیدا کنید. سپس از پایین گوش‌هایتان شروع کنید و تا اواسط زیر استخوان‌های گونه پیش بروید و کانتور بزنید.

محل هایلایت

زیر چشم‌هایتان دو مثلث برعکس که گوشه آن در امتداد استخوان‌های ابروست بکشید و آن‌ها را پخش کنید تا نواحی زیر چشم روشن شوند.

در وسط پیشانی و مرکز چانه را با استفاده از هایلایتر هایلایت کنید.

 

.

انتخاب ابزار کانتور

اولین گام برای یک کانتور زیبا و طبیعی انتخاب لوازم کانتور است. محصولاتی که برای کانتور به کار می‌برید باید رنگ و بافت مناسب داشته باشند. مواد کانتور معمولا از دو رنگ تشکیل شده است، رنگ تیره یا برنزه کننده و رنگ روشن یا هایلایت کننده. اگر پوست روشن و متوسط دارید سراغ رنگ‌هایی بروید که ترکیبی از قهوه‌ای و خاکستری هستند و حالت نارنجی ندارند. برای پوست‌های تیره‌تر می‌توان از رنگ‌های گرم استفاده کرد.

در هر صورت قانون اصلی در این مورد این است که رنگ تیره باید دو درجه از پوست شما تیره‌تر باشد و نه بیشتر یا کمتر. هایلایت هم باید یک یا دور درجه روشن‌تر باشد و ته رنگ مناسبی داشته باشد (نخودی یا مرواریدی برای پوست روشن و متوسط و کرم برای پوست تیره). ابزار کانتور به دو شکل پودری و فشرده یا مایع موجود است، انواع پودری معمولا کمرنگ‌تر هستند و اگر آرایشی پررنگ و مجلسی‌تر می‌خواهید سراغ انواع مایع بروید.

گام بعدی انتخاب ابزار کانتور است که بسته به سلیقه و سبک آرایش شما و نوع ماده‌ای که انتخاب کرده‌اید (مایع یا پودری) می‌توانید از اسفنج‌های آرایشی یا برس مخصوص کانتور استفاده کنید. پودر‌ها بهتر است با برس زده شوند در حالی که برای نوع مایع اسفنجی که خیس شده مناسب‌تر است. در مورد برنزه کننده هرگز از انواع براق و اکلیلی استفاده نکنید، چون اثر معکوس خواهد داشت، اما هایلایت کننده می‌تواند اکلیلی و براق باشد.

 

malihe askarzadeh
ژوئن 14, 2020