انواع کارتریج

 • سوزن کارتریج T میکرو : این سوزن دستگاه برای صورت می باشد. به صورت کلی سوزن های دستگاه های مورد استفاده برای صورت به دو دسته سوزن کارتریج تی و کارتریج پیچی تقسیم می شوند. کارتریج های تی مخصوص دستگاه های میکروپیگمنتیشن تی می باشند. این کارتریج ها کاشت رنگ فوق العاده عالی دارند.سوزن  کارتریج T دو مدل پاور (گرد) و فلت (تخت) هستند. سوزن پاور  که این نوع سوزن برای لاینینگ مناسب است و استفاده می شود و سوزن فلت که این نوع سوزن برای پر کردن مناسب است.

 

 • سوزن کارتریج پیچ میکرو:در هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن از دو سوزن یا به اصلاح کارتریج (پیچی ) و (تی) استفاده می شود. کارتریج پیچی نسبت به تی مزیت های زیادی دارد و در کل کاشت ظریف تر و بهتری را به شما می هد و همینطور در حین کار مانع از کشیده شدن خون و رنگ به داخل مخزن سوزن می شود این در حالی است که سوزن تی همچین قابلیتی ندارد.صورت کلی از نظر ظاهری می توان دستگاه های میکروپیگمنتیشن رابه دو دسته دستگاه هایی که فقط یک قلم یا هندپیس دارند و دستگاه های تبلت دار تقسیم کرد.وقتی داخل هندپیس را نگاه می کنید متوجه می شوید که در بعضی از آنها حفره دایره مانندی وجود دارد و در بعضی دیگر تی شکل است. مدل دستگاه میکروپیگمنتیشن است که مشخص کننده این موضوع است که چه نوع کارتریجی با این دستگاه هماهنگ است.  البته چون کارتریج هایی که انتهای گردی دارند به صورت چرخشی داخل هندپیس پیچ می شوند از استاندارد بالاتری برخوردارند زیرا بعضا دیده شده که کارتریج های تی شکل در حین کار با مشکل از جا درآمدن کارتریج مواجه شده اند زیرا کارتریج تی شکل در داخل نر و مادگی هندپیس فرو می رود.

 

آشنایی با سوزن ها و کاربرد آنها در این مقاله

 • سوزن کارتریج دستگاه پن :این دستگاه قابل استفاده برای تاتو صورت و بدن می باشد و دیگر نیازی به خرید دستگاه گان و روتاری برای تاتو بدن ندارید.این دستگاه ها بخاطر دارا بودن موتور بسیار قوی کاشت رنگ فوق العاده ای برای تاتو دارد. بنابراین با  حداقل هزینه می توانید نهایت استفاده را از این دستگاه ببرید.سوزن کارتریج پن ایده آل برای طراح کلی و نازک و ممبران ایمن در داخل سیستم کارتریج ها که مانع عبور رنگ به تیوب می شود. شکل و ساختار سوزن طوری است که رنگ بهتر جریان می یابد و سوزن ها دقیقا فیت می شوند و با حداقل آسیب رسانی را دارند ، دهانه بسته نوک این کارتریج ها، آنها را پایدارتر و هر لحظه رنگ بیشتری را می گیرد.
 • کارتریج میکرونیدلینگ  :  میکرونیدلینگ که به درمان تحریک کلاژن سازی  نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می گردد.در دستگاه درماپن  جدیدترین تکنولوژی بکار رفته است بطوریکه می توانید سرعت لرزش و طول سوزن را کنترل کنید. این امر به شما اجازه می دهد در بخش های مختلف پوست به نتایج بهینه دست یابید.هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد.
 • کارکرد اصلی سوزن یا نیدل های میکرونیدلینگ :
 • کارتریج ۹: ترمیم حفره خال گوشتی، رفع آکنه، حذف علامت های کشیدگی و چروک.
 • کارتریج ۱۲: ترمیم حفره جوشهای آکنه، رفع آکنه، حذف علامت های کشیدگی و چروک.
 • کارتریج ۳۶: سفیدسازی، آبرسانی، حذف لکه، جوان سازی پوست، کاستن از اندازه منافذ.
 • کارتریج ۴۲: حذف لکه، ترمیم حفره جوشهای آکنه، جوان سازی پوست، کاستن از اندازه منافذ.
 • کارتریج نانو: ورود بی درد مواد مغذی، سفیدسازی پوست، حذف لکه، جوان سازی پوست.
 • در سر کارتریج نانو تعدادی سوزن ریز وجود دارد این کارتریج برای روش درمان میکرونیدلینگ با دستگاه میکرونیدلینگ دکترپن مورد استفاده قرار می گیرد .دستگاه میکرونیدلینگ مدل کارتریج برای ترمیم ناحیه دور چشم، ورود مواد مغذی به پوست بدون درد و ناراحتی، روشن کردن و جوان سازی پوست و بر طرف کننده لک استفاده می شود برای اینکه اثر میکرونیدلینگ را چند برابر کنیم می توانیم به طور همزمان با این روش از محلول های مزوتراپی نیز استفاده کنیم چون با سوراخ هایی که بر روی پوست به وجود می آید جذب این مواد دو چندان می شود در نتیجه اثردهی بیشتری از خود به نمایش می گذارد.

سوزن های فیبروز یا میکروبلیدینگ  : میکروبلیدینگ تکنیکی است برای اجرای هاشورهای بسیار ظریف و نچرال. نچرال یعنی درست شبیه تار موهای طبیعی ابرو.. در این تکنیک، از یک قلم غیربرقی (قلم میکروبلیدینگ فیبروز)، رنگ های جامد یا ژله ای و سوزن میکروبلیدینگ استفاده می شود. سوزن های فیبروز از تعدادی سوزن بسیار ظریف در کنار هم تشکیل شده اند. و شبیه تیغ هستند.

 • سوزن شیدینگ:

سوزن های شید گرد که به صورت گرد دوره هم قرار گرفتن و سوزن تخت که به صورت تخت کنار هم قرار گرفته اند. سوزن های شید گرد سایه هایی که به شما می دهند قویتر هستند تراکم آنها بیشتر هستند ماندگاری بیشتری دارند و مناسب برای افرادی است شیدهای یکدست می خواهند.سوزن شیدینگ برای کسانی که بسیار ابروهای کم پشتی دارند و تمایل دارند ابروهایشان به صورت کاملا طبیعی پرپشت دیده شود، مناسب است. با استفاده از این سوزن لابه لای خطوط بلید سایه زنی می شود تا ابرو و خطوط بلید حالت طبیعی بگیرد. سوزن مخصوص شیدینگ همچنین برای سایه مخملی آمبره استفاده می شود.

 • سوزن اسلوپ(سر کج ):

اگر شما تاتو آرتیست یا پیگمنتری مبتدی و تازه کار باشید، ممکن است هلال زدن با سوزن بلید اسلوپ برایتان کمی دشوار به نظر برسد. بهتر است به این نکته توجه کنید که هر چقدر تعداد سوزن ها زیاد باشد، برای پوست های ضخیم بهتر است و همچنین تعداد سوزن های کم برای پوست های حساس مناسب تر هستند.

 • سوزن یو شکل:

سوزن یو بلیدینگ برای سر تاج ابرو (به اصطلاح شکستگی ابرو) استفاده می شود، به دلیل اینکه یو شکل است و هلال زدن با آن آسانتر می باشد. در حال حاضر به دلیل تغییر سبک ها و تمایل افراد به تاتو زدن با ظاهری طبیعی، معمولا کل قسمت ابرو با سوزن u شکل زده می شود تا ابرو شکلی دخترانه و طبیعی به خود بگیرد.

شما می توانید از آن در قسمت های مختلف ابرو و با تکنیک های مختلف برای ایجاد افکت های مختلف استفاده کنید. سوزن بلید هم بصورت فلکسی منعطف (سفید)، هم سخت (سیاه) و هم نیمه منعطف (زرد) موجود است تا متناسب با انواع پوست و هر سطح مهارتی باشد.

سعی کنید انواع مختلف سوزن ها باپیکره بندی های مختلف را در پوست تمرینی خود امتحان کنید. بلافاصله پس از تمرین خط ابروهای مختلف متوجه حس متفاوت تیغ های مختلف خواهید شد. هرچه تعداد سوزنها در یک تیغ زاویه دار بیشتر باشد، تمایل بیشتری برای حرکت کردن در یک خط مستقیم دارد. سوزن شکل U، اگر به درستی بدست گرفته شود قادر به کشیدن تقریبا هر خط ابرویی است که فکرش را می کنید، اما به دست آوردن لم کار برای رسیدن به عمق ثابت زمانبر بوده و نیاز به تمرین زیاد دارد. تیغ های باریک با کمتر از 9 سوزن، خطوط ابروی ظریف و دقیق و منحنی های باریک تر را به آسانی ایجاد می کند، اما ظرفیت حمل پیگمنت آنها کمتر بوده و ازینرو برای کشیدن خطوط صاف تر و راست تر و بلند تر ابرو چندان مناسب نیستند.

سوزن هاشور شکل “U” برای درآوردن گوشه داخلی ابرو عالی است. چرا که برای رسیدن به نتایج ایده آل در گوشه داخلی، باید بتوانید منحنی هایی صاف و زاویه دار در حداقل فضای موجود بکشید.

سوزن گان و روتاری : این سوزن مورد استفاده برای  تاتو بدن  می باشد و در انواع و کاربرد های مختلف موجود می باشد .

سوزن ساده دستگاه قدیمی : این سوزن مورد استفاده تاتو صورت ،ابرو ،پر کردن لب ،خط لب می باشد.

سوزن بیوتی پن :

سوزن یکبارمصرف برای دستگاه معروف به بیوتی پن است که برای خال‌برداری، رفع تتو، برداشتن زگیل و کک‌ومک استفاده می‌شود.

 

آشنایی با انواع سر سوزن ها و کاربرد آنها