شیر مو یا سرم مو

شیر مو

شیر مو  مغذی و ترمیم کننده موهای خشک و آسیب دیده بدون آبکشی می باشد تمام موها با افزایش سن و به دلیل عوامل خارجی همچون نور آفتاب و اشعه های UV دچار خشکی و آسیب دیدگی می شوند. اگر از رنگ مو و مواد دکلره و حالت دهنده های مو با حرارت بالا هم استفاده شود، این آسیب دیدگی چند برابر می شود. برای از بین بردن این حالت خشکی مو، باید از محصولات مراقبت از مو با کیفیت بالا استفاده کرد.

از مهمترین ویزگی های شیر مو می توان به تقویت کنندگی و نرم کنندگی تارهای مو،از بین برنده الکتریسیته ساکن مو و ترمیم و احیای موهای آسیب دیده اشاره کرد.

به دلیل داشتن ویتامینE، B3،B5، B6  برای استحکام تارهای مو و جلوگیری از ریزش موها و همچنین نرم کنندگی و درخشندگی، بسیار مؤثر می باشد. حاوی عصاره پروتئین شیر به نام های کاسئین و لاکتالبومین می باشد که در حفظ رطوبت و آبرسانی به موها و از بین بردن خشکی موهای آسیب دیده، نقش بسیار مؤثری دارند.

یکی از عمده ترین مشکلات موهای آسیب دیده از بین رفتن پروتئین آن است. باید بدانید که ۹۰ درصد موهای شما از پروتئین ساخته شده است و در بسیاری از خانم‌ها و آقایان به دلیل حالت دادن مو و استفاده مختلف از مواد شیمیایی و دستگاه های حرارت دهنده، سطح پروتئین طبیعی مو کاهش می‌یابد.

بسیاری از متخصصان مو و پزشکان زیبایی درگیر درمان مو و بازگرداندن پروتئین آسیب دیده به موها هستند. با تقویت کردن موها، محافظت مو در برابر کاهش رطوبت، ضخیم کردن و درخشندگی بیشتر مو می‌توان موهای آسیب دیده را ترمیم کرد.

درمان موهای آسیب دیده توسط پروتئین روشی جدید محسوب نمی‌شود، ولی در سال‌های اخیر فرمولاسیون استفاده شده در محصولات درمانی پیشرفت کرده‌اند تا بتوانند بهترین نتایج ممکن را بر جای بگذارند. با توجه به میزان آسیب‌دیدگی موهای شما ممکن است به میزان متفاوت و قوی‌تری از این محصولات نیاز داشته باشید و با استفاده از این محصولات درمانی موها سفت و محکم می‌شوند و در برابر آسیب مقاوم‌تر می‌شوند.

شیر مو محصول منحصر به فرد هم پروتئین آسیب دیده موها را ترمیم میکند و هم باعث آبرسانی به ساقه موها شده و جایگزین مناسبی برای کراتین کردن موها میباشد.

کاربرد لوسیون شیر مو :

  • ضد وز مو
  • صاف کننده و براق کننده مو
  • ترمیم کننده موهای آسیب دیده
  • نرم کننده موی سر
  • حاوی ترکیبات تقویت کننده
  • تقویت کننده جریان خون زیر پوستی
  • دارای عمل کراتولینک
  • تقویت رشد مو
  • ضد شوره سر

سرم مو چیست؟

سرم مو محصول مراقبتی مو است که به صورت محلول و یا حتی جامد تولید و عرضه می شه.

سرم مو، محصول مراقبت از مو است که فواید زیادی برای مو داره. از جمله: براق کنندگی، نرم کنندگی، مقاومت در برابر آلودگی، حرارت و گرما، نور خورشید و ….

سیلیکون ماده اصلي تشكيل دهنده سرم مو است .  سیلیکون به عنوان ترکیبی جادویی برای مو شناخته شده ! چون باعث نرمی و درخشندگی مو می شود، از وز شدن و خشکی مو جلوگیری می کند. موها رو حالت می دهدو براق می کند و همچنین از موهای آسیب دیده محافظت می کند.

سرم مو براي موهایی كه زيبايي و درخشندگي خود را بر اثر عوامل محیطی و شیمیایی مثل: آلودگي هوا، كثيفي و غبار، اشعه فرابنفش نورخورشيد،  رنگ کردن، اتوی مو و سشوار و … از دست داده اند بسیار مناسب است.

فواید سرم مو

سرم مو با ایجاد یک لایه محافظ، مو را در مقابل آسیب های شیمیایی و طبیعی مثل: نور خورشید، آلودگی آب و هوا، رنگ کردن، سشوار و اتوی مو و…. محافظت می کند.

سرم مو با ایجاد رطوبت، مو را از خشکی در امان نگاه می دارد و نمی گذارد که مو دچار خشکی شود.

اگه قبل از سشوار، از سرم مو استفاده کنید، باعث جلوگیری از الکتریسته ساکن روی مو می شوید .

سیلیکون به کار رفته در سرم مو، باعث نرمی و لطافت و درخشندگی مو می شود .

سرم مو  جذب مو می شود و با وجود رطوبتی که به مو می دهد ، موی سر رو چرب نمی کند و همچنین مثل انواع   ژل،  خاصیت چسبندگی ندارد

و باعث خشک شدن پوست سر نمی شود.

استفاده از سرم مو، باعث تسهیل در شانه کردن موهای فر و بلند می شود.

  طرز استفاده از سرم مو

چند قطره از سرم مو رو، روی کف دستتون بریزید، سپس به آرومی روی ساقه های مو بمالید. برای نتیجه بهتر، بهتر است که موهاتون یه مقدار نم داشته باشد. سپس صبر کنید تا سرم مو جذب شود. ( همچنین برای بهتر حالت گرفتن و شفافیت و درخشندگی بیشتر می توانید قبل از سشوار کشیدن، از سرم مو استفاده کنید. )

خانم هایی که موهای فر و کمی خشک و وز دارید، بعد از حمام لابه لای موهای نم دار بمالید.

خانم هایی که موهاتون رنگ و یا مش داره، قبل از سشوار و یا اتو کشیدن مو، کمی از سرم مو رو، کف دستتون بریزید و روی موها بمالید ( خوبه که موهاتون کمی نم هم داشته باشه ) سپس موهاتون رو سشوار بکشید.

خانم هایی که موهای صاف دارید اما یه کم پایین موها موخوره گرفته است و یا وز شده، بعد از سشوار و یا اتوی مو، یه کمی از سرم مو رو به موهاتون بمالید تا خورده موهای روی مو کاملا از بین بره و موها یک دست شود.

آقایانی که موهای فر، زبر و خشن دارید، سرم مو برای شما هم مناسب است و جالبه بدونید که آقایانی که ریش های بلند دارند هم برای براق و صاف تر شدن ریش هاشون می تونند از سرم مو استفاده کنند.

malihe askarzadeh
می 30, 2020